January 01, 2015

Blog sayfamın mobil cihazlar için optimizasyonunu nasıl gerçekleştirebilirim?

Mobil cihazlar için blogunuzun optimizasyonunu gerçekleştirirken, uygun hazır duyarlı temalardan birini kullanın; Nimble Design Lab veya Classic Theme Builder’ın duyarlı bir alternatifi. Duyarlı tasarımlar tüm cihazlarda boyuta bağlı olmaksızın mükemmel görünüm için kendilerini otomatik olarak ayarlarlar. İlaveten, duyarlı tasarımlar mobil site aramaları için optimize edilmiştir.

Responsive Design Displays

Duyarlı Hazır Temalar

Gourmet, Sol ve Snap temaları ücretli planlarda kullanılabilmektedir. Her biri farklı renk ve düzende gelmektedir ve küçük, orta ve büyük cihazlarda görünüm değişimine duyarlıdırlar.

Tasarım bölümünden > Tema Seçin, Duyarlılık kategorisini seçin, hazır temalardan birini işaretleyin, ve Seç’e tıklayın. Rengi de seçtikten sonra, kutucuğu işaretleyerek temayı blogunuzu uygulayın ve değişiklikleri kaydedin.

Responsive Themes

Nimble Design Lab

Nimble Design LabNimble Design Lab bir grafik arayüzü kullanarak blogunuz için özgün ve duyarlı tasarımlar oluşturmanızı sağlayan kullanımı kolay bir araçtır.

Design Lab size yüzlerce font içinden istediğinizi seçebilme imkanı, arkaplan ekleme ve daha fazlasını sunmaktadır. Nimble ile üretilen özgün tasarımlı manşet ve arkaplan resimleri farklı boyutlardaki cihazlarda en iyi görünüme ayarlanmaktadır.

Bu özellik Beta aşamasındadır. Hesap > Özet bölümüne alanına giderek tüm yeni özellikleri öğrenmek için Typepad Beta takımına katılın.

Classic Theme Builder

Classic Theme Builder ile oluşturulmuş var olan tasarımları veya herhangi yeni tasarımları duyarlı halde oluşturma seçeneğidir. Classic Theme Builder bir grafik arayüzü aracılığıyla kodlama bilgisi gerekmeksizin tasarım elementlerinin renk ve stillerinde değişiklik yapabilmenize imkan sağlamaktadır.

Tasarım bölümünde > Tema oluşturucu, Duyarlı olarak oluştur kutucuğunu seçin ve var olan tasarımı duyarlı hale getirmek için Değişiklikleri Kaydet’e tıklayın. Yeni tema oluşturmak için Tasarım’a gidin > Tema Seç, Tema Oluşturucu’yu işaretleyin ve Seç’e tıklayın. Sonra, Duyarlı Olarak Oluştur seçeneğine sahip olacaksınız ve yeni tasarımı blogunuza uygulayın.

Bu özellik Beta aşamasındadır. Hesap > Özet bölümüne alanına giderek tüm yeni özellikleri öğrenmek için Typepad Beta takımına katılın.

Additional languages: English, French, Spanish, Arabic, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), German, Dutch, Italian, Japanese, Polish, Portuguese (Brazil), Russian, Turkish

Search


Need design help?

Looking to launch a new blog? Have an itch to tweak your design or layout? Want a superior banner or design custom made specifically for your blog? We've got you covered!

Discover Typepad Services